Upozorňujeme naše zákazníky, že zboží na Slovensko neodesíláme. Děkujeme za pochopení.

Vše o kadidlech

Nebe na Zemi: Ikony

Slevy

Prohlédnuté produkty

Novinky

Ikona sv. Moniky Zobrazit větší

Ikona sv. Moniky

Nový produkt

Sv. Monika, matka sv. Augustina. 

  • na dřevěném podkladě
  • lakovaný povrch
  • okraje ikony tence ohraničeny zlatou barvou

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Zakoupením tohoto produktu získáte až 42 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 42 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 8 Kč.


420 Kč

Přidat na seznam přání

Parametry

Velikost přibližná 20 x 30 cm

Více informací

Monika byla berberského původu. Narodila se v řimské Africe. Její rodiče jí vychovali v duchu křesťanství, jako mladá dívka byla provdána za staršího pohanského úředníka Patricia. Podle Augustina to byl vlídný muž, ovšem občas se záchvaty vzteku, taktéž byl Monice nevěrný. Augustin píše, že navzdory rozmachu domácího násilí v tehdejší době nebyla Monika od svého manžela nikdy bita, protože byla vůči němu poslušná. Zpočátku nevycházela dobře se svou tchyní, ale poté si jí získala svou zdvořilostí, trpělivostí a jemností.

Monika se každý den cvičila v trpělivosti. Radila ostatním ženám, které jejich manželé bili, aby raději držely jazyk za zuby, než jim pyšně čelily. Monika nakonec Patricia i jeho matku obrátila na křesťanství a zmírnila jeho násilnou povahu.

Porodila mu tři děti: Augustina, Navigia a Perpetuu. Augustin jí dělal radost svým úspěchem jako učenec a učitel, ale zahanboval ji svou prostopášností. Stal se manicheicem a po deset let žil se svou milenkou. Monika jej poslala za biskupem, aby ho usvědčil z jeho chyb, ale ten nebyl schopen Augustina přesvědčit, a tak Monice pouze doporučil, aby se dále modlila. Řekl jí, že není možné, aby „mohl zahynout syn tolika slz“. Monika se za Augustinovo obrácení modlila téměř 17 let.

Rok po svém křtu v roce 370 zemřel Moničin manžel Patricius a ona se připojila k Augustinovi v Itálii. Tam se jí o nějaký čas později dostalo radosti vidět svého syna v jeho 33 letech, jak se nechává pokřít od biskupa Ambrože. Ne o mnoho později ve svých 56 letech umírá v přístavuOstia, kde se s Augustinem připravovala na návrat do Afriky. Řekla mu: „Ve skutečnosti byla jen jediná věc, pro kterou jsem si přála ještě chvíli setrvat v tomto životě, a to abych tě mohla viděla jako katolického křesťana předtím, než zemřu. Můj Bůh na to odpověděl více než jasně, takžte tě teď vidím, jak jsi jeho služebníkem a zavrhuješ všechna dřívější uspokojení. Co více bych zde mohla ještě dělat?“ Před její smrtí se jí ptali, kde chce být pohřbena. Odpověděla: „Pochovejte si mě kam chcete, ale nezapomínejte na mne u oltáře Páně.“

Zdroj: Wikipedia

Recenze

Napsat recenzi

Ikona sv. Moniky

Ikona sv. Moniky

Sv. Monika, matka sv. Augustina. 

  • na dřevěném podkladě
  • lakovaný povrch
  • okraje ikony tence ohraničeny zlatou barvou

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: