Upozorňujeme naše zákazníky, že zboží na Slovensko neodesíláme. Děkujeme za pochopení.

Vše o kadidlech

Nebe na Zemi: Ikony

Slevy

Novinky

  • Panna Maria Bolestná
    Panna Maria Bolestná

    Vyro beno v Řecku  Rozměr: 25x19 cm Na dřevěném podkladě S ouškem na...

    409 Kč

Modrozelená pryskyřice nebo-li myrha je sušená míza ze stromu Commiphora a má svůj původ v Somálsku a ve východní části Etiopie. Myrha je směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron. Její jméno je odvozeno z hebrejského jazyka „murr“ či „maror“ a znamená „hořká“.

Myrha se hojně využívá k vyrobě mastí a léčivých přípravcích.

Hodnota myrhy byla ceněna výše než hodnota zlata pro své složení kadidla a parfému. Ve starověkém Římě měla myrha pětinásobně větší cenu než kadidlo.

Myrhy se užívalo hlavně na pohřbech, aby převoněla zápach páleného mrtvého těla. Podle historiků císař Nero během pohřbu své manželky Poppaey spálil tak velké množství myrhy odpovídající roční spotřebě.

Kvalitní myrhu poznáte podle její tmavosti a jasnosti pryskyřice. Myrha se však hodnotí i podle kvality pryskyřice a její lepivosti čerstvě zlomených fragmentů a následného stanovení obsahu vonného oleje v pryskyřici.

Myrha na rozdíl od jiných pryskyřic když se pálí expanduje a kvete, místo toho aby tála.

Z myrhy se také dělala balzámovací mast. Pro svoji zemitost se myrha užívá do směsí kadidel a jako přísada k vínu. Myrha se přidává do parfémů, zubních past, pleťové vody  a dalších kosmetických přípravcích.  

Naše nabídka myrhy:

Myrha Keňa

Myrha Somálsko

Styrax Smirna

Myrha Ogaden