Upozorňujeme naše zákazníky, že zboží na Slovensko neodesíláme. Děkujeme za pochopení.

Vše o kadidlech

Nebe na Zemi: Ikony

Slevy

Prohlédnuté produkty

Novinky

 • Panna Maria Bolestná
  Panna Maria Bolestná

  Vyro beno v Řecku  Rozměr: 25x19 cm Na dřevěném podkladě S ouškem na...

  409 Kč
Svatý Charalambos Zobrazit větší

Svatý Charalambos

st-2260

Nový produkt

 • Vyrobeno v Řecku 
 • Rozměr: 25x19 cm
 • Na dřevěném podkladě
 • S ouškem na pověšení
 • Pozlacený podklad

Na ikoně je sv. Charalambos (2. století), velký světec, biskup z Magnézie a mučedník. 

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Zakoupením tohoto produktu získáte až 45 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 45 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 9 Kč.


459 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Svatý Charalambos byl biskupem (nebo knězem, podle řeckých zdrojů) v Magnézii, kde šířil po mnoho let slovo Evangelia. Když se roznely zvěsti o tom, že šíří křesťanství, prokonzul Lucian a vojenský velitel Lucius svatého Charalamba zatkli a přivedli ke zkoušce, během které vyznal Krista a odmítl sloužit modlám.

Přes svůj pokročilý věk byl nemilosrdně mučen. Do kůže mu ryli háky a seškrábali všechnu kůži z těla. Svatý řekl svým mučitelům jedinou větu: Děkuji vám bratři, že mi ničíte staré tělo a obnovujete mou duši pro nový a věčný život. Podle tradice, když viděli jeho vytrvalost při tomto mučení, dva vojáci, Porphyrius a Baptus tím byli tak zasaženi, že vyznali Krista, za což byli ihned sťati. Tři ženy, které viděly Charalambovo mučení, také začaly chválit Krista a za to umučeny.[2] Lucius, rozzuřen, že mučedník odolává statečně mučení a neumírá, vzal sám do ruky mučící nástroje a chtěl začít Charalamba mučit, ale znenadání mu upadla paže jako uťata mečem. Správce Lucian pak plivl svatému do tváře, ale jeho hlava se otočila nazad o 180°. Když viděli, co se děje, Lucian a Lucius začali prosit o milost, Charalambos oba uzdravil a oni se pak stali křesťany.

Další mučení musel podstoupit, když byl po těchto událostech přiveden k samotnému Septimovi Severovi. Odsouzen k smrti a veden na místo popravy Charalambos zvedl své ruce k nebi a modlil se za všechny lidi: Pane, Ty víš, že lidi jsou jen maso a krev; odpusť jim jejich hříchy a vylij svou milost na všechny. Když dokončil modlitbu, svatý odevzdal duši Bohu, ještě dříve než se meč kata dotkl jeho krku. Podle tradice pak Severova dcera Gallina byla smrtí svatého tak zasažena, že se stala křesťankou a osobně pohřbila Charalamba.

Zdroj Wikipedie

Recenze

Napsat recenzi

Svatý Charalambos

Svatý Charalambos

 • Vyrobeno v Řecku 
 • Rozměr: 25x19 cm
 • Na dřevěném podkladě
 • S ouškem na pověšení
 • Pozlacený podklad

Na ikoně je sv. Charalambos (2. století), velký světec, biskup z Magnézie a mučedník. 

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: