Upozorňujeme naše zákazníky, že zboží na Slovensko neodesíláme. Děkujeme za pochopení.

Vše o kadidlech

Slevy

Novinky

Studie z roku 2008 tvrdí, že kouř z kadidla působil na myši jako psychoaktivní droga zmírňující deprese a úzkosti. Výzkumníci také zjistili, že chemická sloučenina incensole acetate uklidňuje.

Jiná studie prokázala, že se extrakt „indického kadidla“ (obvykle Boswellia serrata ) u pacientů s osteoartrózou podílel na výrazném zlepšení stavu pacientů za pouhých sedm dní. Extrakt nezpůsobil žádné vedlejší účinky.

Ve studii publikované v roce 2009 se také tvrdí, že esenciální olej z kadidla dokáže odlišit rakovinotvorné buňky močového měchýře od zdravých a úspěšně potlačit jejich životaschopnost.

Další studie z roku 2012 potvrdila, že pryskyřiční složka incensole acetate má značný vliv k potlačení depresí.

V roce 2013 výzkumníci z Leicester univerzity ve Velké Británii oznámili, že chemická sloučenina v pryskyřici kyselina bosweliová (AKBA) zabíjí rakovinotvorné buňky. Vedoucí výzkumník z univerzity také prohlásil, že AKBA (sloučenina kyseliny bosweliové) je schopna zničit rakovinotvorné buňky ve vaječníku v pokročilém stádiu. Výzkumník Kamla Al Salman poznamenal, že některé rakovinové buňky, které byly odolné vůči chemoterapii, byly během studie zničeny.

AKBA se také pozitivně vyznamenala při léčbě rakoviny tlustého střeva, prsu a prostaty. Výsledky jsou zatím založeny na předběžných a neověřených studií a bude potřeba delšího času k jejich ověření.  

Zdroj:

Frankincense Effective in Killing Ovarian Cancer Cells, Study, by Stephen Adkins | University Herald; December 20, 2013

Researchers discover cancer-killing properties of frankincense in ovarian cancer- Medical News; December 20, 2103

Frankincense ‘fights cancer’ - Daily Mail, London; December 22, 2013